Sprawdź, jaką masz wiedzę na temat finansów

kapitalni wonga edukacja finansowa firma pożyczka pożyczki przez internet

Kapitalni.org to nowoczesna platforma edukacyjna, która ma zapewnić Polakom dostęp do fachowej i rzetelnej wiedzy na temat finansów. Właścicielem portalu jest Wonga – firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek przez internet.

Serwis Kapitalni.org jest tworzony przez specjalistów w branży finansowej, którzy postanowili podzielić się z nami swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Partnerami merytorycznymi strony zostały takie portale jak: Niebezpiecznik.pl, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A., InfoPozytywni.pl oraz Grupa BIK. Patronat honorowy nad serwisem powierzono Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Odświeżoną wersję platformy edukacyjnej przygotowano w oparciu o metody aktywnego nauczania, co oznacza, że użytkownicy serwisu mogą nie tylko poszerzać zakres posiadanych informacji, lecz także na bieżąco sprawdzać poziom swojej wiedzy. W portalu zamieszczono m.in. porady ekspertów, kalkulatory, kursy oraz quizy. Specjaliści udzielają przydatnych wskazówek oraz odpowiadają na pytania użytkowników serwisu. Według twórców strony Kapitalni.org zamieszczone na niej treści dotyczące m.in. planowania domowego budżetu, emerytur, inwestycji czy bezpieczeństwa finansowego w sieci, mają pozwolić Polakom na lepsze gospodarowanie swoimi pieniędzmi oraz pomnażanie posiadanych funduszy.

Wonga jest brytyjską firmą pożyczkową istniejącą od 2007 roku. W Polsce pożyczkodawca działa od 2012 roku, a oddziały firmy znajdują się w kilku krajach na trzech kontynentach. Wonga kładzie duży nacisk na odpowiedzialne pożyczanie, dlatego jako pierwsza w Polsce podpisała umowę z Biurem Informacji Kredytowej i zaczęła dokładnie weryfikować zdolność kredytową swoich klientów. Kolejnym krokiem, mającym się przyczynić do zwiększenia wiedzy Polaków na temat finansów, jest przygotowanie serwisu Kapitalni.org.